Skip to main content

Vázlattervi szakasz:

1. Az ügyfél pontos igényeinek meghatározása (tervezési program)

Személyes beszélgetés során mérjük fel az ügyfél igényeit. Kérjük, hogy képeket is mutasson, hogy minél jobban megismerhessük ízlését és elképzeléseit, életmódját. Kiemelten fontos, hogy ügyfeleink egyéni világát, igényeit minél jobban megérthessük, átérezhessük. Ezekből és kérdéseinkre adott válaszaiból áll össze a tervezési feladat.

2. A térszervezés meghatározása, alaprajzok készítése

A tervezés legelején kell meghatározni a helyiségek működését, egymáshoz való viszonyát. Ezek végiggondolása eredményeként alaprajzi variációkat, javaslatokat készítünk. A vázlattervi szakaszban rendszeresen kell találkoznunk az ügyféllel, akinek aktív hozzájárulása is szükséges a munka haladásához.

3. Falnézetek, látványtervek készítése

Miután az alaprajzi elrendezés kialakult, elkezdhetjük a térbeli nézeteket kidolgozni. Falnézeteket, látványterveket készítünk, kézzel és számítógéppel egyaránt. Hangulatokat, stílust, színeket, világítást érzékeltető képekkel, moodboarddal támasztjuk alá a látványt.

4. A vázlatterv véglegesítése és elfogadása

A vázalatterv, más szóval koncepcióterv már azt tartalmazza, hogy hogyan fog működni és kinézni a belső tér, műszaki feldolgozottság nélkül. Miután a többlépcsős egyeztetések során minden részlet elfogadásra került, lezárul a tervezés e szakasza. Innentől legfeljebb apróbb műszaki részleteken lehet módosítani.

Kiviteli tervi szakasz:

5. A vázlatterv feldolgozása

A lezárult és elfogadott vázlattervet műszaki tartalommal (bontási, építési, burkolási, világítás-, egyedi bútortervek, csomópontok stb.) töltjük fel, hogy az egyértelműen kivitelezhető legyen a szakiparosok számára. Ebben a szakaszban vonjuk be a társtervezőket ha szükséges, pl. épületgépészt, statikust, elektromos tervezőt, stb. mint gyakorlott építészek és belsőépítészek teljes rálátásunk van az egész folyamatra, az épületet teljes összefüggéseiben tudjuk kezelni. A kiviteli terv készítése időigényes, műtermi munka, nem szükséges a rendszeres egyeztetés az ügyféllel.

6. További részletek kidolgozása

Az ügyféllel egyeztetve ebben a szakaszban határozzuk meg pontosan az olyan részleteket, mint pl. a tárolók, szekrénybelsők egyedi kialakítása, elektromos kiállások, világítás elhelyezkedése, stb.

7. Konszignálás

Javaslatot teszünk az anyagok, felületek, színek, burkolatok, szerelvények, szaniterek, lámpák, kereskedelemben kapható bútorok, stb. meghatározására. Evvel lezárul és nyomtatásra kerül a kiviteli terv, melynek része a konszignációs lista.

Kiviteli tervi szakasz:

5. A vázlatterv feldolgozása

A lezárult és elfogadott vázlattervet műszaki tartalommal (bontási, építési, burkolási, világítás, egyedi bútortervek, csomópontok, részlettervek, konszignációs listák stb.) töltjük fel, hogy az egyértelműen kivitelezhető legyen a szakiparosok számára. Ebben a szakaszban vonjuk be a társtervezőket ha szükséges, pl. épületgépészt, statikust, elektromos tervezőt. A kiviteli terv készítése időigényes, műtermi munka, nem szükséges a rendszeres egyeztetés az ügyféllel.

6. További részletek kidolgozása

Az ügyféllel egyeztetve ebben a szakaszban határozzuk meg pontosan az olyan részleteket, mint pl. a tárolók, szekrénybelsők egyedi kialakítása, elektromos kiállások, világítás elhelyezkedése, stb.

7. Konszignálás

Javaslatot teszünk az anyagok, felületek, színek, burkolatok, szerelvények, szaniterek, lámpák, kereskedelemben kapható bútorok, lakberendezési kiegészítők, műtárgyak, dekorációk stb. meghatározására. Evvel lezárul és nyomtatásra kerül a kiviteli terv, melynek része a konszignációs lista.

Kivitelezés, projektkövetés:

8. A kivitelezők kiválasztása

Több jól összeszokott kivitelezői csapattal dolgozunk, amelyektől a kiviteli terv alapján ajánlatot kérhet és választhat közülük. Így biztosan magas minőségű munkát kap, de mégis megvan a lehetősége, hogy az árak, határidők, garancia stb. alapján az ügyfél válassza ki a számára kedvező feltételeket. Abban az esetben is szívesen nyújtunk segítséget a kiválasztásban, ha az ügyfél kér ajánlatot olyan kivitelezőktől, akik nem partnereink.

9. Beszerzés, színek, anyagok véglegesítése

Eljött az az időszak, amikor meg kell vásárolni a burkolatokat, szanitereket, bútorokat, lámpákat, textileket stb. Mivel ez egy nagyon kényes folyamat, és tapasztalataink alapján gyakori a hiba ezen a ponton, ezért a legjobb végeredmény érdekében a végső kiválasztás során az ügyféllel közösen kell döntést hozzunk. Ahhoz, hogy a megvásárolt termékek a tervnek megfelelők legyenek mi is részt veszünk a döntésben, hiszen a vásárlásnál nagyon sok olyan szakmai szempontot kell szem előtt tartani, amihez nagy gyakorlat szükséges. Ebben a folyamatban a beszerzési helyek ajánlásával, a különböző árszínvonalú termékek pozicionálásával, kiterjedt kapcsolati hálónkkal is tudunk segíteni.

10. Tervezői művezetés

Az ügyfél igényei szerint, a helyszínen segítjük a kivitelezést a felmerülő kérdések megválaszolásával, a műszaki tartalom és minőség megvalósulásának ellenőrzésével. Tapasztalataink szerint akkor születik megnyugtató és sikeres eredmény, ha kézben tudjuk tartani az egész folyamatot.

241

Projekt

31500

Megtervezett felület

23

Szakmai tapasztalat